Noshok 300-2000-1-1-2-7-ST8 COMPACT PRESSURE Transducer 0 psig to 2 000
Part Number: 300-2000-1-1-2-7-ST8
15 People watching this product now!
Noshok 300-2000-1-1-2-7-ST8  Transducer 0 psig to 2 000
Part Number
300-2000-1-1-2-7-ST8
Base Price
Pressure Type
Gauge
Pressure Ranges
0 psig to 2,000 psig
Accuracy
±0.5% Full Scale
Output Signal
4 mA to 20 mA (2 Wire)
Process Connection
1/4″ NPT Male
Electrical Connection
Mini-Hirschmann Connector (DIN 43650C / EN 175301-803C)
Options
Configured Price
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Noshok 300-2000-1-1-2-7-ST8 COMPACT PRESSURE Transducer 0 psig to 2 000”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description
Part Number
300-2000-1-1-2-7-ST8
Base Price
Pressure Type
Gauge
Pressure Ranges
0 psig to 2,000 psig
Accuracy
±0.5% Full Scale
Output Signal
4 mA to 20 mA (2 Wire)