Part Number: 820-1-1U-8-32/200-48-025-2 Tag:
15 People watching this product now!
820-1-1U-8-32/200-48-025-2 4-20 mA Upscale Burnout 1/2 NPT M 12 X 1 Conn 2.5 Stem 0.25 Diameter
SERIES 820 Bottom connection 821 Back connection
ACCURACY 1 ≤0.22% full scale 2 ≤0.1% full scale
OUTPUT 1 4 mA to 20 mA
BURNOUTS U Upscale D Downscale
PROCESS CONNECTIONS 0 None 8 1/2″ NPT Male
2 1/4″ NPT Male 48 1/2″ NPT Male w/sliding compression fitting *
-50/300 -50° to 300 °F 32/120 32° to 120 °F 32/300 32° to 300 °F
ELECTRICAL CONNECTIONS 36 Integral cable 36″ 48 M12 x 1 (5-pin)
STEM LENGTHS 025 2.5″ 060 6″ 120 12″ 180 18″
040 4″ 090 9″ 150 15″ 240 24″
STEM DIAMETERS 2 1/4″ 3 3/8″ 4 1/2″ 6 6 mm
*Add 2″ to stem length for this option
Reviews
There are no reviews yet.
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description
OUTPUT 1 4 mA to 20 mA
BURNOUTS U Upscale D Downscale
040 4″ 090 9″ 150 15″ 240 24″